020 – 6140305      Contact  

   

Dag van de Duurzaamheid groot succes!

Afgelopen woensdag en donderdag (10 en 11 oktober) organiseerden wij de Dag van de Duurzaamheid (DvdD): op de woensdag was dat een viering voor leerlingen en medewerkers, op de donderdag voor externe partners. Het werd een mooi geheel met veel vrolijke gezichten en prachtige inzet van heel veel mensen. De leerlingen werden op woensdag verrast met muziek in de ochtend. Een reeks van ‘goededoelen-liedjes’ werd vertoond op het grote scherm in de aula en er stond een wensboom klaar om mooie wensen op te plakken. Hier werd gretig gebruik van gemaakt, de boom is bijna volgeplakt met groene blaadjes met de mooiste wensen erop.

In de lessen werd bij elke klas stilgestaan bij onze goede-doelen-actie: geld inzamelen voor voedselvouchers voor kinderen in Mozambique via het programma van Oxfam Novib. De school had namens elke klas één voucher gedoneerd om het goede voorbeeld te geven en dat sprak de leerlingen aan. Het totaalbedrag dat we als school bijeen hebben gespaard wordt maandag in de eerste pauze bekend gemaakt in de aula (dus komt allen!), maar het ziet ernaar uit dat dit een aanzienlijk bedrag wordt. Leerlingen kwamen donderdagochtend al binnen met geld bijeen gespaard met statiegeldbonnetjes, gedane klusjes en de verkoop van spulletjes. Vrijdagochtend kwam de eerste mail van een mentor binnen met een donatie van 111 (!) euro namens één klas. Hoe fantastisch is dat?! Ook de korte documentaire filmpjes die in de pauzes werden vertoond, spraken aan. Aan het einde van de tweede pauze werd een plakkaat onthuld aan de kop van de podiumtrap, waarop
staat aangegeven dat de trap gemaakt is van stadshout.

Het was een mooie viering met een geweldige
inzet van leerlingen en collega’s.